Cena a jakość przeprowadzkiW dzisiejszych czasach wybór odpowiedniej firmy transportowej lub przeprowadzkowej stanowi bardzo duży problem. To niezwykle ważna kwestia, która może mieć wpływ na cały biznes, a co za tym idzie – pozycję firmy na rynku. Można zaryzykować stwierdzenie, że jest to jedna z najważniejszych decyzji, jaką musi podjąć inwestor.

W czasach, gdy każdy, kto posiada auto dostawcze może założyć własną działalność i zająć się transportem samochodowym, łatwo trafić na wykonawców nierzetelnych lub wręcz złodziei. Jeżeli planujemy rozszerzenie swojej działalności i zajęcie się na przykład przeprowadzkami, warto zdobyć kontakt zaufany. Jak zrobić, aby nie stracić dobrej pozycji i nie zniszczyć często z mozołem budowanej opinii o własnej firmie? Wystarczy zachować kilka podstawowych zasad.

Nowa firma – sprawdź podstawowe dane

Często błędem, który jest popełniany już początku jest brak weryfikacji podstawowych informacji o firmie transportowej czy taxi bagażowym. Przypominamy, że można zasięgnąć informacji zarówno w Internecie, jak i realnym świecie. Warto sprawdzić:

  • wpis do rejestru działalności gospodarczej,
  • numer NIP oraz REGON,
  • wpis lub jego brak do BIG,
  • posiadanie licencji oraz ubezpieczenia,
  • fora internetowe oraz ewentualne komentarze,
  • referencje

Do kolejnych działań przy wybieraniu ekipy od np. przeprowadzek czy przewozu towarów możemy zaliczyć działanie związane ze sprawdzeniem siedziby firmy. Jeśli firma transportowa posiada własne biuro lub oddziały, możemy ją uznać za wiarygodną.

Niska cena – pierwszy podejrzany krok

Ważnym aspektem pracy firm transportowych i spedycyjnych jest cennik. Bardzo często cena jest głównym kryterium, które jest brane pod uwagę przy wyborze wykonawcy. Jest to ogromny błąd, który może się bardzo zemścić w przyszłości na właścicielu firmy. Należy brać pod uwagę cenę świadczenia usług, ale jednocześnie mieć na uwadze jakość ich wykonywania.

Zauważmy, że bardzo często firmy, które oferują niskie ceny, na czymś muszą zarobić. Aby zarobić – muszą zaoszczędzić. Często to oszczędzanie odbywa się kosztem rezygnacji z ubezpieczeń, dobrych materiałów pakujących, przeglądach samochodów lub pensjach pracowników. To wszystko prowadzi do tego, że drastycznie spada jakość usług.

Jeśli organizujemy np. transport sprzętu komputerowego lub przeprowadzkę międzynarodową – oszczędzanie wydaje się czynnością absurdalną. Zwracajmy więc uwagę na ceny, jakie oferują nasi przyszli partnerzy biznesowi.

Postaw na doświadczonego partnera w transporcie

Doświadczenie i dobra jakość pracy to podstawy, na które powinniśmy zwrócić uwagę. Jeśli firma wydaje się rzetelną, budzi nasze zaufanie, a jednocześnie nie ma dużego doświadczenia – można podjąć współpracę w oparciu o odpowiednią umowę – przykładowo na okres próbny. Może okazać się bowiem, że mniej doświadczona firma wykaże większe zaangażowanie w pracy i dobrym, skutecznym działaniem nadrobi brak doświadczenia.

Podobne wpisy