Niezaplanowana przeprowadzkaŻycie jest pełne niespodzianek – można się o tym przekonać każdego dnia. Czasem zdarza się, że nagle spada na nas wiadomość, że musimy się szybko przeprowadzić. Przyczyn takiej sytuacji może być wiele: zmiana pracy, nowe wyzwania życiowe lub chęć studiowania w innym mieście. Gdy już wiemy, że musimy taki krok wykonać, zastanawiamy się, jak zorganizować całą przeprowadzkę. Inaczej jest, gdy wiemy o niej od dawna, a inaczej, gdy czasu na ogarnięcie wszystkich spraw jest mało – wtedy trzeba działać zdecydowanie.

Taxi bagażowe – idealne dla studenta?

Studenci to bardzo duża grupa osób, która często korzysta z różnego rodzaju firm zajmujących się przeprowadzkami. Wynika to przeważnie z intensywnego trybu życia. Niejednokrotnie jest tak, że student w trakcie swojej nauki miejsce pobytu może zmieniać wielokrotnie. Szukanie lepszej lokalizacji, znalezienie nowej pracy, poznanie nowych przyjaciół, bliskość uczelni – powodów do zmiany adresu jest wiele. Gdy przychodzi do organizacji przeprowadzki, potrzebny jest ktoś, kto fachowo zajmuje się prywatnym transportem.

Można oczywiście próbować organizować wszystko na własną rękę, ale wtedy potrzebne jest kilka rzeczy: 

 • czas i przeważnie większe pieniądze,
 • dobra logistyka,
 • zakup materiałów pakujących,
 • osoba do pomocy,
 • sprawne auto o większej ładowności.

Zastanów się, ile jesteś w stanie sam zrobić

Przeprowadzka, nawet najmniejsza to wyzwanie, z którym jedna osoba – mająca czasem na głowie zarówno uczelnię, jak i pracę zawodową – nie jest w stanie sobie poradzić. Przyjmowanie na siebie zbyt ambitnych planów z reguły kończy się niepowodzeniem w działaniu oraz frustracją. Optymalnym rozwiązaniem jest więc wynajęcie taniej bagażówki. Jest to rozwiązanie ekonomiczne, wygodne oraz praktyczne.

Wynajmując ekipę specjalizującą się w transporcie towarów samochodem dostawczym można liczyć na różne udogodnienia, np.:

 •  pomoc w planowaniu przeprowadzki,
 •  elastyczne terminy,
 •  transport rzeczy samochodem, który jest do tego przystosowany,
 •  materiały pakujące, które są wliczone w koszt usługi bądź są gratisowe,
 •  pomoc pracowników przy załadunku i rozładunku,
 •  ubezpieczenie rzeczy w czasie transportu.

Korzystanie z pomocy ekipy, która ma doświadczenie w realizowaniu przeprowadzek jest bezcenne. Student organizujący przeprowadzkę samemu może najzwyczajniej zapomnieć o wielu istotnych rzeczach bądź nie mieć czasu na ich wykonanie.

Koszt kosztowi nie jest równy

Podczas planowania studenckiej przeprowadzki trzeba oczywiście spojrzeć na aspekt finansowy. Transport na własną rękę jest przeważnie nieopłacalny – chyba, że mamy kogoś, kto za darmo wypożyczy odpowiedni samochód i pomoże fizycznie przy pakowaniu. Na samodzielną przeprowadzkę potrzeba czasu: musi go poświęcić zarówno student (który opuszcza zajęcia lub bierze wolne w pracy), jak i pomocnik. Dodatkowo dochodzi koszt zakupu materiałów do pakowania, a także utylizacji niepotrzebnych rzeczy, np.: mebli, których nie zabieramy.

Korzystając z taxi bagażowego wszystko to możemy mieć jasno policzone. Dobra firma transportowa po zapoznaniu się z wymaganiami poda odpowiednią cenę. Jest to dla studenta bardzo duży plus, gdyż wie, jaką gotówką musi dysponować.

Podobne wpisy