Demontaż sprzętu firmowego przed przeprowadzkąJeśli firma transportowa lub przeprowadzkowa działa według ustalonego wcześniej harmonogramu oraz planu przeprowadzki to cała operacja może zakończyć się sprawnie i w miarę szybko. Jeśli administracja firmy poda, które pomieszczenia powinny być przeprowadzane, jako pierwsze to można przystąpić do demontażu sprzętu komputerowego.

 

Taki proces jest bardzo ważny z punktu widzenia całej przeprowadzki i powinien być wykonywany przez osoby doświadczone i posiadające wiedzę w zakresie organizacji usług transportowych.

Demontaż sprzętu firmowego – krok po kroku

W tym miejscu warto zaznaczyć, że podstawową sprawą jest współpraca firmy transportowej nie tylko z działem administracji, ale również IT. Aby rozpocząć demontaż sprzętu oraz przeprowadzkę firmy trzeba przeprowadzić prace informatyczne – wyłączyć systemy operacyjne, zarchiwizować dane, zabezpieczyć materiały poufne przed dostępem osób trzecich. Ważna jest także inwentaryzacja sprzętu komputerowego – firma przeprowadzkowa powinna dostać kompletną listę rzeczy, które ma przewieść.

Rozmontowanie i spakowanie sprzętu też nie jest rzeczą prostą i powinno być odpowiednio przygotowane. Kartony, pudła, materiały pakujące, folia bąbelkowa, wózki transportowe oraz odpowiednio przygotowane auto – takimi rzeczami porządna firma transportowa powinna dysponować.

Naczelną zasadą podczas świadczenia usług przeprowadzkowych powinno być: transportuj sprzęt w taki sposób, aby nie było problemów z ponownym jego uruchomieniem.

Podobne wpisy