Jeśli podejmują Państwo decyzję o tym, że przeprowadzkę zorganizują na własną rękę, warto się do niej gruntownie przygotować. W poprzednim wpisie przedstawialiśmy najczęstsze błędy, jakie są popełniane przez niedoświadczonych klientów. Jeden z wątków dotyczył organizacji, która jak się okazuje, nie jest wbrew pozorom sprawą prostą i oczywistą dla każdego.

Dziś pragniemy rozszerzyć ten temat. Wiele osób jest przerażonych samodzielnym pakowaniem, składaniem mebli, porządkowaniem dokumentacji i przede wszystkim robieniem planu. Jeśli twierdzą Państwo, że nie umieją się organizować, to samodzielne zastąpienie firmy transportowej jest doskonałym egzaminem.

Samodzielna przeprowadzka – Jak się do tego zabrać?!

Samodzielna przeprowadzkaPierwszym i najpoważniejszym błędem jest brak wykonania listy rzeczy posiadanych. Dlaczego? Warto przed przeprowadzką i spakowaniem wszystkiego w jednakowe kartony po prostu wiedzieć, co posiadamy. Jeśli tego nie zrobimy, nie będziemy do końca wiedzieli, jakiej wielkości kartony kupić, ile materiałów zamówić i co najważniejsze – jakie auto wynająć. Fatalnym w skutkach błędem jest pakowanie dokumentów w foliowe reklamówki i umieszczanie ich razem na przykład w pudełku z książkami.

Częstym błędem, jaki może popełnić osoba niewynajmująca firmy transportowej jest brak opisywania zawartości kartonów. Takie działanie najczęściej skutkuje chaosem, zarówno podczas pakowania, jak i późniejszego rozpakowywania.

Zapraszamy do śledzenia kolejnych wpisów. Podpowiemy w nich, jak na pewno się nie pakować.

Podobne wpisy