To pytanie na pewno zadają sobie właściciele firm oraz specjaliści od administracji, którzy przygotowują firmę do przeprowadzki chociażby do innego miasta lub kraju. Coraz trudniejsze warunki ekonomiczne zmuszają także firmy do ciągłej migracji. Niezwykle ważnym aspektem jest właśnie transport międzynarodowy sprzętu komputerowego.

Profesjonalny transport sprzętu komputerowego z zagranicy

Transport sprzętu komputerowego z zagranicyJak wspominaliśmy w poprzednim wpisie jest to zadanie bardzo trudne logistycznie, zarówno jeśli kupujemy całkiem nowy sprzęt, jak również w przypadku, gdy decydujemy się na demontaż starego oraz jego transport. Wielkie firmy potrzebują przeważnie dziesiątek lub setek różnego rodzaju komputerów oraz sprzętu peryferyjnego, tj.: skanery czy drukarki.

Bardzo często zdarza się, że duża ilość sprzętu komputerowego (ze względu na różne przepisy prawne i podatkowe) jest kupowana w innym kraju, niż jest siedziba firmy. Do dodatkowy kłopot, zarówno dla inwestora, jak i firmy transportowej. Jak zatem poradzić sobie z taką usługą transportową?

Metod jest kilka:

  • transport międzynarodowy samochodem,
  • transport morski,
  • transport lotniczy.

Oczywiście każda z metod ma swoje jasne i ciemne strony. Na pewno najwygodniejszy jest transport samochodowy z wykorzystaniem firmy przeprowadzkowej. Drugim sposobem, biorąc pod uwagę koszty jest transport lotniczy, zaś najmniej opłacalny – transport morski. Wykorzystanie wyspecjalizowanej firmy transportowej, która dysponuje odpowiednim samochodem jest rozwiązaniem zdecydowanie najczęściej stosowanym.

Podobne wpisy