Jak się przeprowadzić?Zapadła ważna decyzja – przeprowadzamy się. Pojawia się kolejne pytanie – co dalej? Nasze doświadczenie w prowadzeniu firmy przeprowadzkowej podpowiada nam, że sprawdzonym pomysłem jest ustalenie listy rzeczy, którą trzeba zrobić.

Tablet, komputer, telefon, zwykły kalendarz czy pospolita kartka papieru i długopis – metod jest wiele, każda wydaje się skuteczna.

Podstawą przy planowaniu przeprowadzki jest inwentaryzacja tego, co mamy. Niezwykle ważne jest to, aby zdawać sobie sprawę ze stanu i ilości naszego mienia. Ilość rzeczy, które trzeba posegregować, podpisać, spakować i ostatecznie przetransportować jest ważna zarówno dla właściciela, jak i firmy transportowej.

Jak się przeprowadzić?

Niejednokrotnie zdarza się, że firmie transportowej lub przeprowadzkowej powierzamy dorobek całego życia – warto zatem mieć przygotowaną listę rzeczy. Co w przypadku, gdy nie chcemy zabierać ze sobą wszystkich rzeczy? W takiej sytuacji najsensowniejszym rozwiązaniem jest sprzedaż. Takie wyjście ma swoje plusy, gdyż dochody mogą pokryć część kosztów związanych chociażby z wynagrodzeniem wykonawcy.

Zrobienie listy rzeczy przeznaczonych do transportu ma również inną ważną rolę – taki spis jest dużym ułatwieniem dla firmy świadczącej usługi transportowe. Dysponując listą wykonawca może przygotować chociażby odpowiednie zabezpieczenie ładunku, dobrać właściwe auto oraz zebrać wystarczającą ilość osób.

Więcej informacji znajdą Państwo w następnych wpisach. Zapraszamy do ich śledzenia.

Podobne wpisy