porządkowanie dokumentówPrzeprowadzka wymaga od nas uporządkowania spraw nie tylko biznesowych, ale również prywatnych. Jednym z aspektów, który chcielibyśmy dziś poruszyć jest transport dokumentów. Każdy z nas posiada domowe archiwum lub biuro. Najczęściej jest to miejsce, gdzie gromadzimy wszelkiego rodzaju umowy: z bankiem, operatorem TV lub komórkowym. Przed podjęciem decyzji o wynajęciu firmy transportowej lub organizacji przenosin samemu warto zadbać o to, aby takie archiwum było przygotowane w sposób profesjonalny.

Trzeba uświadomić sobie, że pakowanie dokumentów prywatnych to jedna z najważniejszych rzeczy podczas przeprowadzki – dlatego do tematu trzeba podejść odpowiednio wcześnie oraz rzetelnie. Podstawą jest zrobienie porządku w dokumentach. Chodzi przede wszystkim o prawidłowe uporządkowanie papierów, ich segregację oraz właściwe opisanie. Nie powinno się dopuszczać do takiej sytuacji, że w jednej teczce lub segregatorze znajdują się wszystkie umowy – pomieszane ze sobą nawzajem.

Częstym błędem jest wyrzucanie niepotrzebnych umów lub innych dokumentów do kosza. Jest to zachowanie nieodpowiedzialne i niebezpieczne, gdyż ryzykujemy, że nasze dane osobowe trafią w niepowołane ręce. Aby takiego błędu uniknąć zaleca się skorzystanie z niszczarki lub wynajęcie firmy zajmującej się niszczeniem dokumentów.

Gdy już zabierzemy się za robienie porządków, warto zakupić odpowiednie koszulki, teczki lub ewentualnie segregatory. Jeśli dokumentów jest dużo to koniecznością jest ich pakowanie we wzmocnione kartony lub pudła.

Podobne wpisy