W dzisiejszym artykule postaram się wyjaśnić, jak działa taxi bagażowe i kiedy możemy skorzystać z takiej usługi. Mam nadzieję, że ten artykuł przypadnie Ci do gustu i nawet jeśli sam nie zamierzasz się przeprowadzać, to podeślesz do niego link znajomemu, który w najbliższym czasie planuje niewielką przeprowadzę, lub chce po prostu przewieźć kilka rzeczy z miejsca A do Z. Ten artykuł na pewno rozjaśni Wam kilka kwestii.

Czym jest taxi bagażowe?

Jest to usługa transportowa, skierowana do osób, które nie posiadają własnego samochodu dostawczego, a chcą przewieźć kilka mniejszych lub większych rzeczy do innego miejsca. Mam tutaj na myśli wszystkie przedmioty, które zmieszczą się w takim pojeździe dostawczym, jak:

  • meble;
  • sprzęt RTV/AGD;
  • materiały budowlane ( czyste );
  • jednoślady ( motory, skutery, rowery itp. );
  • etc.

W tak dużych i zatłoczonych miastach jak Warszawa, usługa taxi bagażowego jest bardzo znana i ceniona przez Klientów od wielu lat. Generuje ona sporo korzyści i jest przede wszystkim bardzo szybka i sprawna. Wszystkim nam zależy na czasie, więc w wielu przypadkach takie rozwiązanie jest na prawdę rozsądne.

Załadunek i rozładunek towaru

Zastanawiasz się, czy samodzielna przeprowadzka ma sens, bo nie wiesz czy będziesz w stanie poradzić sobie z przeniesieniem większych gabarytów? Otóż, ten problem również rozwiązuje taxi bagażowe. Kierowca samochodu dostawczego ( tak, to jeszcze nie ten etap, że samochody jeżdżą same, a towary przenoszą roboty ), jest zobowiązany do pomocy podczas załadunku i rozładunku Twoich przedmiotów, więc cała przeprowadzka powinna przebiec na prawdę sprawnie.

Istnieje możliwość zamówienia drugiego pomocnika, który przyjedzie razem z kierowcą. Wtedy nawet nie będziesz musiał niczego nosić i dźwigać. Oczywiście jest to dodatkowa opcja, za która naturalnie należy dopłacić. Wszystko znajdziesz w cenniku przeprowadzki.

Jakie samochody spełniają wymogi taxi bagażowego i co w nich musi się znaleźć?

Taxi bagażoweUstawa o transporcie drogowym jasno wskazuje, jakie wymagania musi spełniać samochód, aby mógł pełnić funkcje bagażówki. Jest to pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony i ładowności nieprzekraczającej 2,5 tony. Taki „dostawczak”, musi posiadać przynajmniej jedno miejsce siedzące dla pasażera lub dodatkowego pomocnika. Wiele osób, zlecających przewóz swoich rzeczy, chce osobiście dopilnować wszystkich etapów przeprowadzki, więc jest to jak najbardziej zrozumiałe.

 

Dobrze jeśli taxi bagażowe posiada windę, dzięki której możemy bez problemu załadować przedmioty ciężkie ( nawet do 500 kg ). Warto również zwrócić uwagę na to, czy w samochodzie znajduje się tzw. paleciak, dzięki któremu można będzie łatwiej manewrować towarem wewnątrz auta. Jeśli jednak przewozimy znaczną ilość drobnych rzeczy i potrzebujemy miejsca, to istotną kwestią jest wcześniejsze poinformowanie pracownika taxi bagażowego, aby nie zabierać niepotrzebnego balastu. Ostatnią rzeczą, o której trzeba wspomnieć, są pasy mocujące. Pomogą one zabezpieczyć Twoje mienie, aby bez żadnego szwanku dotarło ono pod wskazany przez Ciebie adres.

Jak przygotować się do przeprowadzki?

 

Zanim zdecydujesz się zadzwonić do firmy przeprowadzkowej, warto najpierw dokładnie się przygotować, aby Twoja przeprowadzka przebiegła szybko i sprawnie. Już miesiąc przed przeprowadzką, powinieneś zacząć działać. Zacznij powoli odkładać niektóre przedmioty w konkretne, posegregowane miejsca. Warto na samym początku skupić się na drobnych przedmiotów oraz dokumentach i kosztownościach. Nie chcesz przecież, aby później gdzieś zgubiły się Twoje kosztowności. Przygotuj więc kilka kartonów, marker i do dzieła 🙂

Zbierz wszystkie ważne dokumenty, umowy i papiery, a następnie wszystko umieść w jednym kartonie. Weź markera i zapisz na pudle, jakie przedmioty tam się znajdują. Wiem, że taka porada wydaje się banalna, ale czasami nie zwracamy uwagi na takie szczegóły i później – podczas rozładunku – zastanawiamy się kilka dni, gdzie spakowaliśmy bardzo ważny dokument, potrzebny nam np. do pracy. Podobnie zrób z innymi przedmiotami, które możesz w pewien sposób kategoryzować np.:

  1. Kosztowności ( pieniądze, biżuteria itp. ).
  2. Dokumenty ( umowy, papiery firmowe itp. ).
  3. Drobiazgi ( rodzinne pamiątki, konsole do gier itp. )

Kiedy masz już spakowane wszystkie niewielkie przedmioty, to kolejnym krokiem jest pakowanie sprzętu AGD/RTV, mebli itp. Oczywiście wszystkie rzeczy, które są Ci „na teraz” potrzebne do życia, mogą być spakowane chwilę przed przyjazdem taksówki bagażowej 🙂

Pamiętaj o tym, że firma przeprowadzkowa jest w stanie pomóc Ci podczas pakowania przedmiotów i zrobi to profesjonalnie. Dlatego zabezpieczanie tych największych gabarytów, jak szafa czy komoda, może być powierzone w całości pracownikom firmy transportowej.

Jak wybrać właściwe taxi bagażowe?

Profesjonalne taxi bagażoweWarto zwrócić uwagę na opinie danej firmy wśród znajomych lub na portalach społecznościowych. Jeśli szukasz bagażówki na terenie Warszawy i okolic, to serdecznie zapraszamy Cię do kontaktu. Przeprowadzka na prawdę nie musi być stresująca, jeśli wybierzemy do jej realizacji odpowiednią, rzetelną i co najważniejsze profesjonalną ekipę. Więc jeśli zapytasz, jak znaleźć taką firmę, to odpowiedź jest bardzo prosta. Wystarczy poszukać w internecie, czyli oczywiście wyszukiwarka, katalogi firm w Twoim mieście, lub po prostu popytać znajomych, którzy w ostatnim czasie również mieli przeprowadzkę. Warto wcześniej zapoznać się ze stroną internetową takiej firmy, aby dokładnie poznać szczegóły cennika przeprowadzki, a także możliwości danej taxi bagażówki.

To wszystko jeśli chodzi o dzisiejszy artykuł. Mam nadzieję, że mogłem Ci w procesie przygotowywania się do tak ważnej rzeczy w życiu każdego z nas, jak przeprowadzka. Nieważne, czy jest to zwykłe przewiezienie drobnych rzeczy, zmiana lokalizacji biura, czy też przeprowadzka do nowego mieszkania – zawsze warto postawić na sprawdzoną, solidną i odpowiedzialną ekipę przeprowadzkową! Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, to będziemy wdzięczni jeśli dasz nam „lajka” oraz udostępnisz go swoim znajomym. Czekamy również na Wasze komentarze, na które z chęcią odpowiemy. Może są rzeczy, z którymi macie problem i chcecie zapytać naszego eksperta? Piszcie śmiało w komentarzach, a na wszystkie postaramy się odpowiedzieć. Jesteśmy od tego, żeby Wam pomóc w każdej przeprowadzce. Nie tylko w małych, drobnych sprawach, ale również w transporcie większych gabarytów. Tutaj właśnie jest takie miejsce, gdzie możecie swobodnie zadawać pytania.

 

Podobne wpisy