Profesjonalna firma transportowa lub przeprowadzkowa, która działa na krajowym i międzynarodowym rynku powinna mieć wykupione specjalne ubezpieczenie. W tej chwili jest ono standardem obowiązującym wśród tych, którzy swój biznes oraz zaufanie klientów traktują poważnie.

Profesjonalne ubezpieczenia dla firmPowierzając realizację usługi firmie, z którą nigdy nie mieliśmy szansy współpracować, powinno zaczynać się właśnie od pytania o posiadane ubezpieczenie. Właściciel firmy na naszą prośbę musi pokazać stosowny dokument. Standardowymi ubezpieczeniami, o których jest tu mowa są: OCP (ubezpieczenie przewoźnika drogowego) oraz standardowe OC, które zabezpiecza mienie klienta podczas przeprowadzki.

Powierzając firmie świadczenie usług przeprowadzkowych i transport sprzętu komputerowego można również poprosić o wykupienie dodatkowego ubezpieczenia. Ma to miejsce podczas przenoszenia ładunków delikatnych oraz bardzo drogich. Profesjonalna firma powinna bez trudu się na to zgodzić. Co jeśli jednak nie chce tego zrobić? Wyjścia są dwa:

– samodzielne wykupienie specjalnego ubezpieczenia w towarzystwie ubezpieczeniowym,
– zmiana wykonawcy oraz poszukanie innej firmy, która wykupi ubezpieczenie.

Warto być czujnym, gdyż na rynku jest dużo firm, które tylko udają profesjonalne. Jeśli właściciel odmawia pokazania dokumentów ubezpieczeniowych lub przeciąga ich dostarczenie, warto podjąć stanowcze kroki – łącznie z zerwaniem umowy przed rozpoczęciem realizacji usługi.

Podobne wpisy