przeprowadzki studenckieMatura jest symbolem wkroczenia młodego człowieka w dorosłe życie. Maj jest miesiącem, którym młodzi ludzie przystępują do egzaminów maturalnych. Dla wielu z nich uzyskanie takiego świadectwa jest wstępem do dalszej rewolucji w życiu – podjęcia studiów. To działanie często nierozerwalne jest z wyprowadzką z domu rodzinnego. Student podejmujący naukę wyjeżdża do innego miasta: Warszawy, Krakowa, Poznania czy Wrocławia, albo opuszcza kraj. Jak więc do takiej przeprowadzki się przygotować?

Przeprowadzka czy dojazd na uczelnię z domu?

Przyszli studenci jeszcze przed otrzymaniem dyplomu maturalnego zadają sobie to pytanie. Większe ośrodki naukowe dysponują akademikami – wiele z nich wymaga jednak gruntownego remontu. Kolejnym pomysłem jest wynajem mieszkania – mało kogo jednak na to stać – zwłaszcza, gdy nie ma współlokatorów czy stałej pracy. Czasami optymalnym rozwiązaniem jest więc pozostanie w domu i spokojne przygotowanie się do przeprowadzki. Trzeba tu jednak brać pod uwagę koszty biletów oraz czas spędzony na dojazdach.

Jak zaplanować taką przeprowadzkę studencką?

To pytanie często przeraża przyszłych studentów. Dobrym sposobem jest wynajęcie przez rodziców taxi bagażowego, czyli specjalnej firmy, która zajmuje się transportem towarów z wykorzystaniem odpowiedniego samochodu dostawczego. Gdy młody człowiek wyprowadza się do miejscowości oddalonej o kilkuset kilometrów, przyda się firma, która ma doświadczenie w takich przeprowadzkach i może podpowiedzieć, co jest szczególnie ważne. A do najważniejszych rzeczy należy przede wszystkim sporządzenie listy rzeczy, które są najpotrzebniejsze.

Ubrania: to jedna z podstawowych rzeczy dla każdej osoby. Warto pomyśleć o ich rozsądnej liczbie. Zabieranie całej garderoby może okazać się dość problemowe, zwłaszcza, jeśli w nowym mieszkaniu będzie więcej lokatorów.

Meble: tu również konieczne będzie wynajęcie taniej bagażówki. Nie każdy dysponuje takim autem, a koszt jego wynajęcia na własną rękę jest często nieopłacalny. Jeśli nowe lokum studenckie jest odpowiednio umeblowane, przeprowadzka będzie łatwiejsza.

Sprzęt RTV i AGD: bez niego nikt nie wyobraża sobie życia. Zwłaszcza komputer stacjonarny, laptop, tablet czy drukarka będą wymagały specjalnego opakowania, w którym sprzęt nie ulegnie uszkodzeniu.

Akcesoria kuchenne: o nich często się nie pamięta, a bardzo ułatwiają życie. Można je odpowiednio spakować i zabrać podczas przeprowadzki bagażówką.

Dobra organizacja jest najważniejsza!

Sporządzenie listy oraz skorzystanie z taxi bagażowego na pewno pomogą w przeprowadzce i sprawią, że przyszły student będzie miał dobre zaplecze do startu w dorosłość. Pracownicy firmy przeprowadzkowej pomogą w załadunku dóbr oraz w późniejszym ich rozładunku. Dzięki temu zarówno student, jak i jego rodzice będą mieli spokojną głowę.

Podobne wpisy