Pracownicy firmy transportowej lub przeprowadzkowej powinni zdawać sobie sprawę z tego, co transportują. Samochód może być wypełniony przecież bardzo drogim sprzętem komputerowym oraz tak zwanymi urządzeniami peryferyjnymi, jak: punkty ksero czy drukarki. Może też się zdarzyć, że transportowana jest serwerownia, która może być warta kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Pakowanie sprzętu komputerowegoZalecana jest więc ostrożność. Firma przeprowadzkowa wykonująca takie zlecenie kolejny raz doskonale wie, że sprzęt IT jest wyjątkowo podatny na przypadkowe uszkodzenia. Dobra i zgrana ekipa od usług przeprowadzkowych dba także o szczegóły. Jednym z nich jest rozłączanie sprzętu. Komputery PC oraz przenośne połączone są przecież systemem okablowania, które także trzeba spakować. Fachowcy na początku powinni w pierwszej kolejności zająć się właśnie demontażem okablowania oraz jego podpisaniem i zapakowaniem. Okablowanie powinno być dołączone to oryginalnego zestawu komputerowego.

O ewentualnych brakach lub zauważonych uszkodzeniach sprzętu natychmiast powinien być powiadomiony pracownik odpowiedzialny za przeprowadzkę. Niektóre firmy transportowe dysonują specjalistycznymi opakowaniami do przewozu komputerów – warto o takie opakowania zapytać. Inną kwestią jest pakowanie sprzętu komputerowego do samochodu – tu można wybrać kilka opcji:

  • pakowanie kompletnych zestawów
  • układanie sprzętu kategoriami ( np. oddzielnie monitory, drukarki, jednostki centralne ).

Podobne wpisy