Przeprowadzka sprzętu biurowegoPrzeprowadzki sprzętu biurowego to coraz większy obszar działalności firm transportowych. Z takiego rodzaju usług korzystają zarówno małe firmy, jak i wielkie korporacje. Ważnym, jeśli nie najważniejszym aspektem pracy nad reorganizacją biura jest właśnie transport sprzętu komputerowego, bez którego bardzo często nie można prowadzić normalnej pracy.

Gdy firma świadcząca usługi transportowe lub przeprowadzkowe ma za zadanie przenieść sprzęt z kilkudziesięciu pomieszczeń to sprawa zaczyna robić się bardzo skomplikowana. Mniejszy kłopot jest, jeśli przeprowadzka odbywa się w ramach jednego biura, gorzej, jeśli firma przenosi się do nowej siedziby. W obu przypadkach ważna jest logistyka oraz sporządzenie tak zwanego planu przeprowadzki.

Przy ustalaniu takiego planu powinni brać udział: właściciel firmy transportowej, która wykonuje zlecenie, a także osoba odpowiedzialna za administrację lub logistykę w firmie.

Podstawowym zadaniem jest ustalenie, gdzie mają siedzieć pracownicy. Ma to ogromnie ważne znaczenie, ponieważ można wtedy zacząć demontaż sprzętu komputerowego. Drugim zadaniem jest rozplanowanie działania dotyczącego samego przenoszenia sprzętu. Jeśli firma przeprowadzkowa zna plan nowego biura, może bez problemu ustalić, które pomieszczenia i grupy pracowników są najważniejsze. Jest to związane z tym, że niekiedy trzeba wyłączyć firmową sieć, co ma pływ na ciągłość pracy.

Firma przeprowadzkowa powinna mieć takie szczegóły zaplanowane.

Podobne wpisy