transport sprzętu z zagranicyWiele firm, zwłaszcza korporacji coraz częściej decyduje się na skorzystanie z usług firm transportowych w zakresie przeprowadzek międzynarodowych. Takie usługi przeprowadzkowe dotyczą także transportu sprzętu komputerowego i innego sprzętu specjalistycznego. W takim przypadku przeprowadzka jest podyktowana chęcią pozyskania nowych klientów i rynków zbytu, redukcją kosztów własnych i chęcią otworzenia nowych siedzib firmy.

Sprzęt komputerowy (jak wspominaliśmy wcześniej), należy do podstawowego wyposażenia nowoczesnego biura. Dlatego jego transport (zwłaszcza międzynarodowy) powinien być profesjonalnie przygotowany i zorganizowany. Wiele firm staje przed bardzo trudnym wyzwaniem: czy transportować całe wyposażenie IT, czy może zdecydować się na pozbycie się komputerów i zakup nowych na miejscu? Każda opcja ma swoje plusy i minusy, które trzeba rozważyć.

Transport z zagranicy

Są na rynku firmy przeprowadzkowe, które specjalizują się w tego typu zleceniach i mogą doradzić, jaką decyzję podjąć. Decydując się na pierwszą opcję trzeba brać tu pod uwagę nie tylko standardową usługę pakowania, ale także dodatkowe związane z takimi usługami, jak: archiwizacja danych, wynagrodzenie firmy transportowej, profesjonalne materiały pakujące, ubezpieczenie dodatkowe.

Podejmując decyzję o przeprowadzce trzeba koniecznie wszystkie szczegóły ustalić z wykonawcą. Zleceniodawca powinien dopilnować, aby wszystko zostało powiedziane, spisane i zaplanowane.

Podobne wpisy