Ubezpieczenie firmy transportowejWiele firm transportowych stara się ograniczyć koszty związane z funkcjonowaniem. Na pierwszy front idą zawsze wydatki powiązane z bezpieczeństwem oraz komfortem wykonywania pracy. Bardzo często zdarza się, że firmy transportowe lub przeprowadzkowe wykonują swoje usług bez ważnego ubezpieczenia przewoźnika. Jest to bardzo duży błąd, narażający zarówno zleceniobiorcę, jak i zleceniodawcę na poważne straty, w tym finansowe.

Ubezpieczenie firmy transportowej przewoźnika jest niezwykle ważne przy transporcie delikatnego sprzętu komputerowego. Firmy, które współpracują ze sobą w zakresie wszelkiego rodzaju przeprowadzek sprzętu IT powinny sobie z tego zdawać sprawę. Tymczasem w sporej ilości przypadków jest tak, że obie strony w rażący sposób zaniedbują całą sprawę.

Należy stanowczo unikać sytuacji, w której nawet zaufana firma przystępuje do realizacji przeprowadzki nie mając aktualnego ubezpieczenia. Niektóre firmy przymykają na to oko licząc na to, że zlecenie przebiegnie łatwo i bezproblemowo. Nic bardziej mylnego. Jak wspominaliśmy wielokrotnie: zarówno na drodze, jak i podczas demontażu czy montażu sprzętu można napotkać na różnego rodzaju problemy. Przy transporcie komputerów czy serwerowi (kosztujących bardzo dużo) trzeba po prostu być przezornym i ubezpieczonym.

Nie ma sensu zatrudnianie firmy przeprowadzkowej, która nie jest w stanie udźwignąć podstawowych i najważniejszych kosztów swojej działalności. Ubezpieczenie przewoźnika to sprawa absolutnie podstawowa.

Podobne wpisy