Ubezpieczenie podczas transportuSprzęt komputerowy należy zdecydowanie do najdroższych i przeważnie najbardziej wrażliwych sprzętów, jakie może przewozić firma transportowa. Oczywiście, jak wspominaliśmy, transport kilku zestawów komputerowych nie stanowi większego problemu – ten pojawia się w momencie, gdy trzeba przeprowadzić całe biuro, wraz z serwerownią. Sprzęt może być wtedy warty kilkaset tysięcy złotych lub więcej.

W tym momencie powstaje pytanie – jakiej firmie transportowej zaufać? Na pewno nie każda firma świadcząca usługi przeprowadzkowe ma możliwości fizyczne i techniczne, aby takie zlecenia realizować. Niezwykle ważną kwestią jest ubezpieczenie, które wykonawca powinien posiadać.

Ubezpieczenie podczas transportu

Podczas przeprowadzki sprzętu IT oraz urządzeń peryferyjnych może przecież dojść do jego uszkodzenia bądź zniszczenia. Może to się przytrafić z winy wykonawcy zlecenia. Można popełnić wiele błędów, których powodem była niewiedza pracowników, nieumiejętne pakowanie, zły dobór materiałów pakujących, nieodpowiednie zaplecze techniczne w postaci nieprzystosowanego pojazdu lub po prostu zdarzenie losowe na drodze.

W takim przypadku sprzęt komputerowy najczęściej jest do wymiany. Aby uniknąć takiej sytuacji warto zapytać przewoźnika, czy ma wykupione dodatkowe ubezpieczenie i co może zaproponować w kwestii bezpieczeństwa przesyłki. Standardem jest posiadanie przez firmy transportowe stosownego pakietu ubezpieczeń, z których można w razie potrzeby skorzystać.

Zadbajmy o ten szczegół, aby nie ponosić dodatkowych kosztów przeprowadzki.

Podobne wpisy