Koszty przeprowadzkiPrzeprowadzka, nie ważne czy z wykorzystaniem firmy transportowej, czy organizowana samemu – kosztuje. Z tym faktem trzeba się pogodzić. Nie chodzi tu tylko o koszty po stronie różnych usługodawców, ale przede wszystkim własne.

Zacząć należy od czasu, który musimy poświęcić na zorganizowanie przeprowadzki. Należy zdać sobie sprawę z faktu, że czas kosztuje – i to bardzo dużo. Urlop lub w przypadku umowy zlecenia dni wolne, jakie musimy brać na przeprowadzkę da się bardzo dokładnie policzyć. Tego typu koszty można z powodzeniem nazwać „kosztami ukrytymi”.

Prawdziwe koszty przeprowadzki

Kolejnym krokiem jest znalezienie odpowiedniego samochodu. Im więcej dobytku do przewiezienia, tym potrzebujemy większego samochodu. Oczywiście jest to związane z większym kosztem. Auto o pojemności do 1,5 tony spala mniej paliwa niż większe auto. Jeżeli mamy sporo na przykład mebli do przewiezienia, koniecznością jest wynajęcie auta dostawczego o ładowności np. do 3,5 tony.

W Warszawie i okolicach ceny za wynajem takich aut zaczynają się mniej więcej od 150 – 200 złotych za dobę. Do tego trzeba doliczyć ewentualną kaucję oraz paliwo. Kolejnym minusem jest konieczność zawierania z wypożyczalnią umowy – często wiąże się to z dodatkowym czasem, a także formalnościami.

Licząc, że przeprowadzka z jednego miasta do drugiego może zająć kilka dni – koszt wynajmu samego auta oraz paliwa może przekroczyć tysiąc złotych. Warto również zajrzeć do naszego cennika przeprowadzki, gdzie można znaleźć bardziej szczegółowe informacje.

Podobne wpisy