Zmiana siedziby firmyFirmy, zarówno te małe, jak i większe korporacje coraz częściej stawiają na rozwój i poszukują dla siebie lepszych, bardziej funkcjonalnych siedzib.

Zmiana siedziby przedsiębiorstwa, podobnie jak wszelkiego zmiany dotyczące funkcjonowania firmy muszą być zaplanowane, dobrze zorganizowane, a przede wszystkim starannie przemyślane.

Tak samo, jak przy przeprowadzce domu najważniejsza jest więc logistyka oraz odpowiednie planowanie. Co zatem zrobić, aby przeprowadzka firmy była przeprowadzona dobrze, a wybrana firma transportowa nie miała problemów przy realizacji zlecenia?

Zmiana siedziby firmy krok po kroku…

Pierwszym krokiem jest wybranie dogodnego terminu przeprowadzki. Najlepiej jeśli to będzie termin, który nie będzie bezpośrednio kolidował z działaniem firmy oraz nie utrudni jej funkcjonowania. Wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług firmy przeprowadzkowej w czasie długich weekendów lub w czasie, gdy są mijają święta Wielkanocne lub Bożego Narodzenia.

Jest to dość wygodne rozwiązanie, gdyż w tym czasie większość pracowników przebywa na urlopach – nie występuje więc problem przekładania pracy na inny termin i późniejszego odrabiania straconych dni. Dla pracodawcy jest to wręcz idealny moment na przeprowadzkę.

Co jeśli jednak nie możemy czekać i koniecznie musimy opuścić dotychczasową siedzibę? Do takiego rozwiązania trzeba być także przygotowanym. W najbliższym czasie będziemy poruszać temat przeprowadzki biur. Zapraszamy do śledzenia kolejnych wpisów.

Podobne wpisy