Jeżeli decydujemy się na powierzenie transportu delikatnego sprzętu komputerowego firmie transportowej, np. tej samej, która będzie transportować meble i resztę mienia, warto sprawdzić kilka rzeczy oraz zadbać o kilka spraw. Poprzednio radziliśmy, aby nie pakować wszystkich urządzeń do jednego kartonu, gdyż może to spowodować jego uszkodzenie lub zniszczenie. To zasada absolutnie podstawowa.

Profesjonalny transport sprzętu itDziś można zakupić specjalne, wytrzymałe kartony do przeprowadzek – świetnie nadają się one do przewożenia elektroniki. Dodatkowo taki karton można zabezpieczyć dobrej klasy taśmą. Warto również wykorzystać pokrowce, np. na monitory. Wciąż sporą popularnością cieszy się używanie folii bąbelkowej. W tym miejscu przypominamy o konieczności podpisywania kartonów. Do okablowania i drobnych akcesoriów komputerowych można użyć oddzielnych pudełek.

Kolejnym krokiem jest poinformowanie firmy transportowej o konieczności zachowania ostrożności, ponieważ profesjonalny transport sprzętu IT tego wymaga. Samochód powinien być odpowiednio wyposażony i mieć klimatyzację – co jest ważne zwłaszcza zimą. Dodatkowo podczas świadczenia usług transportowych właściciel firmy powinien zadbać o zabezpieczenie ładunku. Dzięki temu przeprowadzka nie przyniesie szkód.

W samochodzie podczas przeprowadzki czy transportu większej ilości sprzętu komputerowego nie powinno być zbędnych przedmiotów. Wszystkie kartony i paczki nie powinny stać luzem. Dodatkowo nie można także stawiać ciężkich kartonów na sprzęcie komputerowym.

Podobne wpisy