Instalacja sprzętu komputerowego po przeprowadzceJeżeli udało się sprawnie przeprowadzić transport sprzętu komputerowego do nowych pomieszczeń to kolejną kwestią, z jaką musi się zmierzyć firma przeprowadzkowa jest rozpakowanie kartonów oraz ponowna instalacja sprzętu.

Niektóre z firm przeprowadzkowych oferują rozszerzony pakiet usług w tym zakresie. Standardowo oferuje się dostarczenie sprzętu pod wskazany adres i nic poza tym. Takich firm świadczących usługi transportowe należy zdecydowanie unikać. O końcowy etap przeprowadzki warto zatem zapytać już na jej początku, podczas ustalania szczegółów.

Takie zachowanie pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek i zaoszczędzi niepotrzebnego stresu.

Dobra, profesjonalna i dbająca o klientów firma pomoże w dużo większym stopniu. Realizacja takiej usługi obejmuje: transport sprzętu i jego rozładunek, wniesienie do budynku, rozmieszczenie sprzętu w odpowiednich pomieszczeniach, podłączenie komputerów oraz osprzętu oraz w niektórych przypadkach jego konfigurację.

Firma transportowa powinna oddelegować do taki prac odpowiednią ilość osób, które zapewnią szybką realizację usługi instalacji sprzętu komputerowego po przeprowadzce

Jest to tak zwane aktywne wspomaganie użytkowników oraz działu IT. Oczywiście po stronie zleceniodawcy jest sprawdzenie, czy sprzęt podczas przeprowadzki nie uległ zniszczeniu i czy działa w taki sam sposób, jak w poprzednim miejscu. Pozostałe po przenosinach kartony, o ile nie są zniszczone można zagospodarować w inny sposób, np. przechowując w nich segregatory.

Podobne wpisy