Nadszedł czas, aby pakować rzeczy do przeprowadzki. Z reguły jest ich bardzo wiele, więc taką czynność trzeba sensownie rozplanować. Jak wspominaliśmy wcześniej – warto również w tym aspekcie skorzystać z porady firmy przeprowadzkowej. Takie porady są bardzo cennym źródłem informacji zwłaszcza wtedy, gdy chodzi o drogi sprzęt komputerowy.

Transport sprzętu komputerowego to wyzwanie zarówno dla firmy świadczącej usługi przeprowadzkowe, jak i właściciela. Aby uniknąć komplikacji warto pamiętać o podstawowych zasadach, głównie na początku przeprowadzki.

Należy zdać sobie sprawę, że sprzęt komputerowy jest delikatny i wymaga odpowiedniego traktowania. Pakując komputery i osprzęt musimy widzieć, że są one bardzo podatne na przypadkowe uszkodzenia, które z reguły występują podczas transportu. Idealnym rozwiązaniem jest przewożenie sprzętu w oryginalnych opakowaniach. Warto więc zachować pudełka od stacji roboczych, monitora czy drukarki.

Kolejną ważna sprawą jest samodzielne pakowanie urządzeń. Jeśli zrobimy to sami to będziemy mieli gwarancję, że są one dobrze zabezpieczone. Warto wykorzystać w tym celu cienki styropian, folię bąbelkową lub zakupić specjalne wypełniacze. Przy pakowaniu sprzętu, który ma przewieść firma transportowa musimy pamiętać o tym, aby nie upychać wszystkiego do jednego pudła. Nie jest rozsądne na przykład pakowanie monitorów z płaskim ekranem oraz osprzętu (myszka, klawiatura), gdyż może dojść do uszkodzenia ekranu. Innym błędem jest pakowanie ciężkiej jednostki centralnej razem z monitorem.

Podobne wpisy