Zakup odpowiedniego gruntu pod budowę własnej siedziby firmy jest bardzo dużym wydatkiem. Często zdarza się, że koszt działki, wykonania projektu oraz przyłączy jest większy niż koszt prac budowlanych. Doskonałym wręcz przykładem jest Warszawa, gdzie jak wiadomo grunty (nawet na obrzeżach) są dość drogie.

Wynajem powierzchni magazynowych

Własny magazyn staje się więc luksusem, na który nie każdą firmę stać. Wiele z nich decyduje się na wynajem powierzchni magazynowych od firm transportowych lub przeprowadzkowych. Kolejnym rozwiązaniem jest dzierżawa miejsca w specjalnych parkach biznesowych.

Wynajem powierzchni magazynowychTaka opcja wiąże się jednak z problemem komunikacyjnym między firmą, a magazynem – co jest ważne zwłaszcza w przypadku firm produkcyjnych. Duża liczba firm staje przed kolejnym problemem – brakiem własnej floty samochodowej. Tu również można skorzystać z usług ekip, które świadczą usługi transportowe. Dobre firmy, które działają na terenie Warszawy i Mazowsza mogą praktycznie rozwiązać ten problem w 100%.

Jeżeli specjalista ds. administracji wybierze firmę przeprowadzkową, która posiada odpowiednie samochody dostawcze (np. o ładowności 1,5 tony, 3,5 tony lub większe), przystosowane do transportu materiałów delikatnych, a także dysponującą własnymi magazynami do przechowywania to komunikacja między biurem, magazynem, a klientem może w zasadzie odbywać się bardzo płynnie.

Współpraca z firmami transportowymi i przeprowadzkowymi jest tańsza niż organizacja własnej floty samochodowej.

Podobne wpisy