Ubezpieczenie przeprowadzkiPlanując przeprowadzkę wszyscy powinni mieć to na uwadze. Ubezpieczenie nawet najmniejszej przesyłki (nie wspominając o drogim sprzęcie komputerowym) to sprawa absolutnie podstawowa.

Wybierając odpowiednią firmę transportową już na etapie przeglądania strony warto zwrócić uwagę na informację o rodzaju posiadanego ubezpieczenia. Paradoksalnie w dobie oszustów i firm transportowych, które nierzetelnie wykonują swoje usługi – taka informacja powinna być dość wyraźnie umieszczona na stronie.

Prawdziwy fachowiec sam poruszy temat ubezpieczenia przesyłki. Każdemu zależy przecież na tym, aby podczas przeprowadzki nie było komplikacji i aby towar dotarł na miejsce bez uszkodzeń. Podczas załadunku czy rozładunku sprzętu, a także transportu zdarzają się jednak wypadki losowe, np. stłuczki czy kradzieże. W takim przypadku ubezpieczenie przeprowadzki jest bezcenne (chodzi tu o polisę przewoźnika, jak również indywidualną polisę wykupioną przez zleceniodawcę).

Niemniej warto zauważyć, że ubezpieczenie przeprowadzki to jedna kwestia, drugą jest natomiast zachowanie pracowników firmy, która świadczy usługi przeprowadzkowe. Powinni oni we własnym zakresie dbać o każdy powierzony ładunek i transportować go w taki sposób, aby dotarł w nowe miejsce nieuszkodzony.

Jeśli zauważą Państwo podejrzane zachowania ze strony pracowników, warto reagować, nawet bardziej zdecydowanie. Choć pewnych wydarzeń nie da się uniknąć, to wiele można zdziałać samemu, stosując profilaktykę.

Podobne wpisy