Co robi firma przeprowadzkowaDecyzja o przeprowadzce jest zawsze trudna – nie ważne, czy jest się singlem, czy nie. Można wyjść z założenia, że im większa rodzina tym większe wyzwanie. Wiadomo, że wieloosobowa rodzina musi liczyć nie tylko koszty, ale po prostu ma więcej rzeczy do przetransportowania.

Wiele osób czy rodzin, gdy podejmuje decyzję o zmianie miejsca zamieszkania zadaje sobie podstawowe pytanie – czy organizować przenosiny na własną rękę, czy postawić na firmę, która świadczy usługi transportowe. Dobrym wyjściem w takiej sytuacji okazuje się zrobienie listy plusów i minusów danego rozwiązania.

…a więc… Co robi firma przeprowadzkowa?

Organizując przeprowadzkę na własną rękę warto mieć wszystko od początku zaplanowane. Trzeba wszystko samemu spakować, podpisać oraz załatwić sprawę załadunku i rozładunku. Samodzielna praca wiąże się też z większą ilością czasu, którą trzeba poświęcić. Jeżeli nie mamy kogoś z rodziny czy przyjaciół, kto pomoże to sprawa może okazać się dość skomplikowana – zwłaszcza w przypadku transportu mebli czy droższego sprzętu AGD i RTV.

Brak współpracy z firmą przeprowadzkową sprawia, że wszystko ląduje na naszej głowie. Ważną rzeczą, o której koniecznie trzeba wspomnieć jest wypożyczenie profesjonalnego samochodu. Musi być to auto sprawne i dość pojemne, aby nie organizować przewozu rzeczy kila albo kilkanaście razy. Wypada także zwrócić uwagę na koszt takiego rozwiązania. Może się bowiem okazać, że cena będzie większa niż ta, którą zaproponuje firma przeprowadzkowa.

Podobne wpisy